تعیین نسبت متن به کد

آنالیز رایگان سئو سایت

نسبت متن به کد


درج آدرسCaptcha

نسبت متن به کد

یکی از مهم ترین ابزارهای انالیز سئو سایت ، ابزار تعیین نسبت متن به کد در صفحات وب سایت است. البته لزوما متن بیشتر نمی تواند ضامن سئو خوب و موفق باشد ، اما بالا بودن درصد کد به متن ، یکی از نشانه های کیفیت بالای صفحه است. گوگل در سال های اخیر ، توجه زیادی به سایت هایی که محتوای مناسب و زیاد تولید می کنند دارد و از تولید محتوای غیرتکرای به عنوان یکی از روش های بهبود رتبه در نتایج جستجو نام می برد.

این ابزار که تعداد و حجم محتوای متنی را نسبت به میزان کد HTML بدست می آورد. اگر وب سایت شما از نسبت متن به کد بالایی برخوردار باشد ، شانس بیشتری دارد تا توسط موتورهای جستجو در رتبه بهتری قرار بگیرد. این عدد گاهی به عنوان نسبت کد به متن هم شناخته می شود.

طبق نظرات متخصصین سئو ، خروجی 20 تا 70 درصدی این ابزار ، برای تعیین نسبت متن به کد صفحه ، کاملا مناسب و منطقی است. ولی اگر زیر 10 درصد باشد ، حتما یا باید کدهای سایت را بهینه کنید و یا محتوای متنی بیشتری در سایت خود قرار دهید.

آدرس سایت یا صفحه مورد نظر خود را در باکس مربوطه وارد کنید و به راحتی این نسبت را مشاهده نمایید.

3 راهکار مهم برای افزایش نسبت متن به کد

اگر خروجی بدست آمده برای هر صفحه از سایت شما پایین تر از مقدار نرمال ( یا زیر 10 درصد ) بود اقدامات زیر را انجام دهید

تولید محتوای بیشتر ، افزایش محتوای نوشتاری متنی ، فشرده سازی و کاهش حجم کدهای سایت ، حذف کدهای اضافه و غیرضروری ، درون خطی کردن کدهای css  و js ، حذف افزونه های اضافه ، نصب افزونه بهینه سازی ساختاری سایت


سئوبهینه
آنالیز سایت