سئو سایت چیست؟ چرا سئو وب سایت اهمیت دارد؟

آنالیز رایگان سئو سایت
Feb
25

سئو سایت چیست؟ چرا سئو وب سایت اهمیت دارد؟

02/25/2020 12:00 AM

انجام سئو سایت به منظور افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو توسط متخصص سئو با آموزش سئو وب سایت و فروشگاه اینترنتی ، بهینه سازی سایت با تضمین افزایش ترافیک طبیعی سایت.

هر وب سایت یا فروشگاه آنلاین پس از اینکه راه اندازی شد ، برای اینکه بتواند برای کاربران قابل مشاهده شود و با جذب هرچه بیشتر مخاطبان ، درآمد و سود مالکین سایت را افزایش دهد به سئو نیاز دارد. سرویس های اصلی ما در حوزه سئو می باشد ، هرچند که طراحی وب سایت و تبلیغات اینترنتی را نیز ارائه می دهیم. شرکت سئوبهینه تمام اقدامات را تضمینی و پس از تحقق سئوی کامل و قرار گرفتن سایت شما در صفحه اول گوگل و لینک های اول تا سوم دریافت می کند. بسیاری از سرویسها ، مانند آنالیز رایگان سئو سایت ، بدون دریافت وجهی در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

سئو سایت و بهینه سازی وب سایت

آیا می دانید سئو چیست؟

سئو یا seo برگرفته از search engine optimization  است که به تمام اقداماتی می گوییم که در نهایت به تعامل بهتر سایت و کسب رتبه خوب در موتورهای جستجو ختم می شود. روشها و فاکتورهای فراوانی در سئو موثر هستند که هر کدام به بهینه سازی بخشی از ساختار داخلی و خارجی سایت می پردازند.

برای پاسخ به این سوال که سئو چیست؟ باید در سرفصل های بیشتری به شما توضیح دهیم تا دقیقا با مفهوم و اهداف سئو سایت آشنا شوید. در یک کلام ، هر کاری که جهت بیشتر دیده شدن سایت و کسب رتبه بهتر در گوگل انجام می دهید ، در چهارچوب فرآیند سئو قرار می گیرد.

سئو کلاه سفید

روش های کلاه سفید white hat ، زیرشاخه مطلوب و قابل قبول سئو هستند. اما سئو کلاه سفید چیست؟ کلاه سفید ها به تمام روش هایی گفته می شود که می تواند بازدید و رتبه یک سایت را بهصورت طبیعی بهبود دهد  که کاملا مورد پسند موتور جستجو هستند و استفاده از آنها هیچ گونه خطر و جریمه ای را متوجه سایت نمی کند.

کلاه سیاه و روشهای منفی سئو سایت

در مقابل روش های کلاه سفید ، سئو کلاه سیاه blackhat  قرار گرفته اند که به روش های متقلبانه و منسوخ معروف هستند و تاثیر آنها در بلندمدت منفی و مخرب است. روش های کلاه سیاه نه تنها نمی توانند وضعیت سایت شما در گوگل را بهتر کنند بلکه در صورتی که تکرار شوند و یا برطرف نشوند موجب نابودی سایت شما خواهند شد. خرید لینک ، افزایش افراطی چگالی کلمه کلیدی ، لینک های اسپم مثال هایی از سئو منفی هستند.

بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو

سئو فقط محدود به بهینه سازی ساختاری سایت نمی شود. بلکه با هدف بهینه سازی یک سایت آن گونه که خوشایند موتورهای جستجو باشد ، انجام می شود. یعنی مهم است که موتور جستجو چگونه سایت شما را می بیند و آنالیز می کند. پیشنهاد می کنیم از سرویس رایگان شبیه سازی سایت در موتورهای جستجو استفاده کنید.

بهینه سازی قالب ، سرعت سایت ، کدها و مطالب ، ساختار ، ایجاد دسته بندی محصولات و بسیاری از موارد دیگر فاکتورهای مقایسه سایت ها در موتور جستجو هستند و هر وبسایتی شرایط کلی بهتری داشته باشد مسلما در جایگاه بهتری قرار خواهد گرفت.

افراد و کاربران برای یافتن محصولات و کالای مورد نظر خود از موتور جستجو استفاده می کنند و از میان نتایجی که می بینند معمولا به 3 لینک اول بسنده می کنند یا نهایتا وبسایت هایی که در صفحه اول قرار دارند را مشاهده می کنند. پس ضروری است که با بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو و به طور خاص گوگل ، وب سایت خود را هرچه بیشتر در معرض دید و بازدید مخاطبان قرار دهید.

چرا رتبه سایت در گوگل اهمیت دارد؟

از میان تمام موتورهای جستجو ، گوگل محبوبترین گزینه میان کاربران است. استفاده از گوگل برای جستجو ، حدود 65 درصد کل جستجوهای اینترنتی را شامل می شود که نشان می دهد گوگل پادشاه مطلق موتورهای جستجوست. در ایران تقریبا کمتر کسی از ابزاری به غیر از گوگل برای جستجوی مدنظر خود استفاده می کند پس می توان نتیجه گرفت رتبه سایت در گوگل اهمیت زیادی برای کسب و کارها دارد.

زمان رسیدن سایت به صفحه اول گوگل

برای رسیدن به صفحه اول گوگل ، عوامل زیادی تاثیرگذار هستند. در برخی موارد می توان با 3 ماه به صفحه اول رسید و در بسیاری از موارد نیاز به زمان های بیشتری شاید در حدود یک سال باشد. رتبه بندی گوگل ، رقابتی است. هرچقدر در یک صنعت رقبای بیشتری باشند ، رقابت برای قرار گرفتن در صفحه اول و رتبه های برتر به ازای کلمات کلیدی دشوارتر است و زمان بیشتری خواهد برد.

بهترین کار این است که شما ابتدا عبارات کلیدی که رقابت کمتری دارند را بیابید و سئو سایت را بر پایه آن عبارات یا کلمات انجام دهید تا صفحات داخلی سایت کم کم قدرت گرفته و منجر به افزایش اعتبار و اتوریتی کل دامنه شما شوند.

سئو شامل چه مراحلی می شود؟

سئو سایت یک فرآیند یک باره و مربوط به دوره مشخصی نیست. بلکه باید پیوسته و در طول عمر فعالیت وب سایت انجام شود. همچنین ، سئو را نمی توان در یک یا دو مرحله خاص محدود کرد. هرگونه از مراحل که برای ارتقا و بهینه سازی سایت انجام شود در سه بخش داخلی ، خارجی و تکنیکال قرار می گیرد. که این 3 حوزه در بسیاری از مراحل و رویه ها با هم پوشانی دارند.

سئو داخلی سایت

سئو داخلی سایت ، فعالیت هایی است که برای بهینه سازی محتوا و مطالب و لینک های داخلی انجام می شود و تماما در اختیار شما قرار دارد. سئو داخلی شباهت های زیادی با سئو تکنیکال دارد اما بیشتر به بهینه سازی وبسایت پس از عملیات طراحی اشاره دارد.  این تفاوت را با ذکر یک مثال توضیح می دهیم ، تگ عنوان را در نظر بگیرید. رعایت اصول سئو ، قرار دادن عبارت کلیدی در عنوان ، تعداد کاراکترهای قابل قبول در حوزه سئوی داخلی قرار دارد. اما تعریف تگ عنوان برای سایت ، مربوط به سئوی تکنیکال و فنی است

سئو خارجی سایت

دریافت بک لینک ، تعامل با شبکه های اجتماعی ، به اشتراک گذاری مطالب و انتشار رپورتاژ ، حذف لینک های اسپم مربوط به سئو خارجی می شود ، یعنی تمام فاکتورهایی که در چهارچوب یک وب سایت قرار ندارند و برای تعامل بهتر با سایت ها و شبکه های اجتماعی انجام می شود.

بهینه سازی و سئو تکنیکال

در بالا یک مثال از تفاوت بهینه سازی تکنیکال و سئو داخلی ارائه دادیم. هرچند که این دو شباهت زیادی به هم دارند. اما سئو تکنیکال مربوط به زیرساخت ها و فاکتورهای فنی سایت می شود. تنظیم robots.txt ، .htaccess ، ساخت نقشه سایت xml  ، تعریف تگ ها ، فشرده سازی کد ، بهینه سازی url  سایت همگی به سئو تکنیکال مربوط هستند.

موثرترین روش های سئو سایت در سال 2020

باگذشت چندین سال از پیدایش سئو و موتورهای جستجو ، همواره قوانین و روشهای سئو در حال تغییر بوده اند. موتورهای جستجو با بروزرسانی الگوریتم های خود روش های تقلب و دور زدن را شناسایی می کنند و روش های قدیمی تاثیر خود را در رتبه بندی سایت ها از دست می دهند. پس لازم است که روش های سئو در سال 2020 را بدانید تا سایت خود را با استفاده از این متدها ، بهینه نمایید.

بهترین روش های سئو در سال 2020

تولید محتوا

یکی از مهم ترین روش هایی که گوگل در سال جدید میلادی به آن اشاره داشته تولید محتوا می باشد. گوگل به سایت هایی علاقه دارد که مطالب و مقالات جدید و غیرتکراری را ارائه می دهند و به کاربران خود سود می رسانند. ( جهت شناسایی محتوای تکراری در سایت از لینک مربوطه اقدام نمایید.) بنابراین تولید محتوا را می توان یکی از بهترین روش های سئو دانست که موجب افزایشش مخاطبان و تقویت رتبه سایت می شود. اما فقط تولید محتوای جدید کافی نیست ، شما باید سئو محتوا را نیز انجام دهید و با درج عناوین ، هدینگ ، توضیحات و تصاویر مرتبط ، مطلب مورد نظر را هم برای گوگل و هم برای کاربر جذاب و قابل درک نمایید.

در تولید محتوا ، بروزرسانی و بازنویسی محتوا هم مهم است و شما باید مطالب قدیمی و نوشته هایی که ایراد نگارشی دارند را حتما اصلاح کنید.

لینک سازی داخلی و خارجی

یکی دیگر از روش های سئو در دهه سوم قرن حاضر ، لینک سازی داخلی و خارجی می باشد. لینک ها اطلاعات خوبی از صفحات مقصد به گوگل می دهند و خزنده های موتور جستجو با بررسی لینک های موجود در صفحات وب ، ارتباط میان آنها، ماهیت صفحات ، موضوع مورد بحث را درک می کنند و در رتبه بندی خود لحاظ می کنند. بک لینک ها نیز بخشی از فرآیند لینک سازی هستند ، اما مثل گذشته افزایش بی رویه بک لینک سایت نمی تواند مفید باشد ، بلکه باید لینک هایی دریافت کنید که به افزایش اعتبار و ارزش سایت شما بیانجامد. مشاهده نوع و تعداد بکلینک ها با ابزار بررسی بک لینک سایت

طراحی جذاب و تجربه کاربری

دو مفهوم ux  و ui جز فاکتورهای مهم در رتبه بندی سایتها هستند. یک سایت در عین حال که باید طراحی جذاب و مناسبی داشته باشد ، باید برای استفاده کاربران قابلیت استفاده آسانی را ارائه دهد. تجربه کاربری یکی از فاکتورهایی است که در تصمیم گیری گوگل برای رتبه بندی نتایج جستجو تاثیر دارد. رضایت کاربری در نتیجه سرعت مناسب سایت ، مسیریابی سریع کاربر در سایت ، مطالب ارزشمند و جذاب ، ارتباط راحت کاربران با مدیر سایت ، تامین می شود. به علت اینکه گوگل با تقویت هوش انسانی ، ربات های خود قادر به تحلیل رفتار کاربران است ، این معیار را به خوبی درک می کند.

کاهش زمان بارگزاری سایت

امروزه سرعت بخشی از زندگی ماشینی انسان ها شده و کاربران به سایت هایی علاقه دارند که سرعت بالاتری داشته باشند تا بتوانند به سرعت به نیازهای خود دسترسی پیدا کنند. یکی از روش های سئو که  تاکید زیادی روی آن شده ، کاهش زمان بارگزاری سایت است که با بهینه سازی کدها ، فشرده سازی قالب ، کاهش حجم css و js  ها بدست می آید. معمولا پیشنهاد می شود زمان بارگزاری سایت زیر 2 ثانیه باشد. تست سرعت سایت خود را به راحتی مشاهده نمایید.

درج تگ های اختصاصی صفحه

خزنده های گوگل چگونه موضوع و محتوای یک صفحه وب را تشخیص می دهند!؟ به کمک متاتگ ها! تگ عنوان ، توضیحات ، تگ کلمات کلیدی ، تگ های هدینگ ، تگ alt تصاویر ، همگی سیگنال هایی هستند که ربات های موتور جستجو را قادر می سازند که محتوای یک صفحه را درک کنند. از طرفی اولین مواردی از یک صفحه که توسط کاربران مشاهده می شود ، عنوان ، توضیحات و تگ هدینگ است ، پس می توان به اهمیت تگ ها در سئو سایت اذعان داشت. تگ های سایت خود را به کمک لینک مشخص شده ببینید.

سئو نسخه موبایل سایت

باتوجه به افزایش استفاده از تلفن های هوشمند ، کاربران زیادی جهت دستیابی به نتایج جستجوی مورد نظر خود از موبایل استفاده می کنند. در این حالت سایت علاوه بر ریسپانسیو بودن طراحی سایت و قابلیت اجرای درست در موبایل و تبلت باید برای نسخه های موبایلی و تلفن های همراه با صفحه کوچک نیز کاملا بهینه سازی شود. طی سال های اخیر استفاده از موبایل برای جستجو در اینترنت بیشتر شده تا جایی که مرز 50 درصد را رد کرده است. پس اهمیت سئو موبایل از نسخه دسکتاپ به مراتب بیشتر است.

تولید محتوای تصویری و صوتی

امروزه ، نه تنها تولید محتوای متنی مهم است ، بلکه با پیشرفت تکنولوژی های گوگل ، محتوای صوتی و تصویری نیز نقش زیادی در رتبه بندی سایتها دارد. شما باید سعی کنید با تولید پادکست ، ویدئو کلیپ و فایل های صوتی خود را در جستجوهای تصویری و صوتی قرار دهید تا کاربران بیشتری به سایت شما مراجعه کنند. طبق آمار ، صفحاتی که از یک ویدئو یا فایل صوتی برخوردار  هستند به طور میانگین 50 درصد بازدید بیشتری از صفحات دیگر دارند.

سئو محلی

از دیگر روش های مهم سئو سایت ، توجه به نتایج جستجوی محلی است. گوگل به علت ایجاد عدالت برای سایت ها و کسب و کارهای نوپا و بهبود خدمت رسانی به کاربران ، مفهوم سئو محلی را معرفی کرده که بواسطه آن به هر کاربر در هر موقعیت جغرافیایی در بالای لیست نتایج جستجو ، ابتدا نزدیک ترین کسب و کارها ، محصولات و کالاها ارائه می شود و طبیعتا کاربران به علت نزدیکی و توانایی مراجعه به فروشگاه خیلی سریع تر و راحت تر خرید خود را انجام می دهند.

آموزش سئو سایت را از ما بخواهید

همچنین شرکت سئوبهینه ، به منظور افزایش دانش عمومی مالکین کسب و کارها و صنایع ، اقدام به برگزاری دوره های آموزش سئو سایت کرده است. شما می توانید با یادگیری سئو ، سایت خود را مدیریت کرده و حتی اقدام به راه اندازی وب سایت های دیگری نمایید. حتی آموزش سئو می تواند یک منبع درآمد مناسب را برای شما فراهم نماید تا بواسطه آن به سایر شرکت ها پشتیبانی سئو را ارائه دهید. باتوجه به فعالیت های چندین ساله ما در زمینه سئو و بهینه سازی سایت ، متخصصین و مشاورین خبره و مجربی را در این زمینه داریم و شما می توانید تمام آموزش های لازم را از ما بخواهید.

خدمات سئو با مشاوره رایگان

لازمه آشنایی کارفرمایان ما با خدمات سئو ، روشها و فاکتورهای موثر ، چگونگی ارتقای سایت ، اولویت های بهینه سازی با توجه به نوع وبسایت ، مشاوره رایگان سئو می باشد. مانند ارائه ابزارهای رایگان بررسی سئو سایت ، ما خدمات مشاوره رایگان نیز به شما ارائه می دهیم. تحلیل سایت ، میزان بازدید میانگین ، وضعیت دامنه ، اتوریتی و پیج رنک ، بررسی سورس کد و مشاوره در رابطه با رقبا و عبارات کلیدی که شانس پیشرفت در آنها را دارید را ما رایگان در اختیار شما قرار می دهیم.

سئو سایت چه نتایجی دارد؟

به طور کلی چرا سئو سایت را انجام می دهیم؟ چه نتایجی برای وب سایت ما رقم خواهد خورد؟ در پاسخ به چنین سوالاتی ، اصلی ترین مزایا و نتایجی که از سئو بدست می آید را بیان می کنیم. بهبود رتبه ، راحتی استفاده کاربر از سایت ، افزایش درآمد و سود ، رفع ایرادات سایت ، کسب بازدید ، بخشی از نتایج سئو هستند.

بهبود رتبه سایت در گوگل

مهم ترین نتیجه سئو ، کسب رتبه بهتر در گوگل است. هرچه رتبه بالاتر رود امکان کلیک روی سایت شما بیشتر خواهد شد.

بهبود عملکرد سایت

سئو می تواند عملکرد سایت شما را بهبود دهد. ایرادات برنامه نویسی و خطاهای سیستمی را حذف نماید و سایتی زیباتر و با کارایی بهتر را فراهم کند.

افزایش ترافیک سایت

یکی دیگر از نتایج مهم سئو ، افزایش نرخ کلیک است. رتبه بهتر در کنار رعایت اصول سئو می تواند کاربران بیشتری را به سایت شما بکشاند و همین یعنی ترافیک بیشتر و بازدید مدنظر شما!

مانیتورینگ و کنترل وضعیت سایت

پس از انجام کامل سئو ، نوبت به پشتیبانی ، مدیریت و کنترل سایت می رسد. درصورتی که مایل به همکاری با ما در این زمینه باشید ، مانیتورینگ و کنترل سئو و وضعیت سایت شما را انجام خواهیم داد تا مانع از افت رتبه سایت شما در نتیجه فعالیت های رقبا ، هکرها و خطاهای احتمالی باشیم. البته در طول دوره همکاری ، اطلاعات تخصصی و کلیدی از کنترل سایت را به شما می دهیم و حتی خودتان نیز قادر خواهید بود این فرآیند را مدیریت کنید. به منظور اطلاع شما از وضعیت سایت ، گزارش های هفتگی و ماهیانه به شما داده می شود.

مدیریت و کنترل سئو ، بررسی سئو سایت

سئو سایت فروشگاهی

در کنار تمام سایت سازمانی ، خبری ، هنری، علمی ، تبلیغاتی که وجود دارند ، فروشگاه های اینترنتی تعدد زیادی دارند. که هرکدام محصولات خاصی را ارائه می دهند. غالبا به علت اطلاعات و محصولات و تصاویر زیاد ، فروشگاه های اینترنتی حجم بالایی دارند که باید حتما بهینه شود. از طرفی نوع برنامه نویسی قالب و تم فروشگاه آنلاین متفاوت است و نیاز به تکنیک های ویژه سئو سایت فروشگاهی دارد. سیستم های دریافت و پرداخت ، خرید آنلاین ، دسته بندی محصول ، ارائه پیشنهادات ویژه ، محصولات تخفیف خورده ، ارتباط مستقیم با مشتری حتما باید در سایت های فروشگاهی لحاظ شوند.

سئو سایت وردپرس

با توسعه سیستم های مدیریت محتوای تحت وب ، هجوم کاربران به استفاده از cms  هایی مثل وردپرس و جوملا بیشتر شده است. به ویژه وردپرس که قابلیت و انعطاف بیشتری در سئو دارد تا جایی که هزاران افزونه مختلف برای کارایی و بهبود سایت های وردپرسی طراحی شده و راحت در اختیار وب مسترها قرار گرفته است. استفاده از قالبهای wordpress ، نیاز شرکتها و اشخاص را به سئو سایت وردپرس بالا برده ، از همین رو ما در یک شاخه کاملا تخصصی ، این کار را بصورت حرفه ای اجرا می کنیم. معمولا سایت های وردپرسی در گوگل و موتورهای جستجوی دیگر در رتبه های بهتری قرار می گیرند و علت آن برنامه نویسی اصولی و خوب این سیستم مدیریت محتواست.

متخصص سئو سایت های وردپرس

تعرفه سئو چقدر است؟

بنا به شرایط هر وب سایت و تعداد رقبایی که دارد و همچنین سختی کلمه کلیدی ، هزینه سئو متفاوت است. در عین حال صنف مشخصی برای صنعت سئو سایت وجود ندارد تا یک تعرفه مشخص را تعیین کند. اما سئوبهینه ، به شما قول می دهد که تعرفه همکاری با ما بسیار پایین تر از شرکت های دیگر است و در بسیاری از موارد و مناسبت ها شامل تخفیف ویژه نیز خواهد بود. اگر به دنبال قیمت پایین سئو هستید با ما تماس بگیرید. پس از اینکه سایت شما را کاملا تحلیل کردیم تعرفه دقیق مشخص می شود و هزینه ها ماهیانه و قسط بندی شده و با پیشرفت پروژه دریافت می شود.
در ضمن ما تنها شرکتی هستیم که درصورت عدم تحقق اهداف مشخص شده ، کل هزینه را به شما بازمی گردانیم.

استخدام مشاورین و متخصص سئو سایت

سئوبهینه به منظور گسترش خدمت رسانی های اینترنتی خود در زمینه تبلیغات ، بازاریابی و سئو سایت ، مایل به استخدام و همکاری مشاورین و افراد خبره در حوزه های تبلیغات آنلاین ، شبکه های اجتماعی ، بازاریابی محتوا ، برنامه نویسی وب و متخصص سئو می باشد و از دانش متخصصین استفاده می نماید. جهت تکمیل فرم استخدام در شرکت سئو سایت از طریق ارتباط با ما ، اقذام نمایید.


سئوبهینه
آنالیز سایت